در باره ما

معرفی مدير سايت

در باره اپتومتريست حسن خضري

 اپتومتريست حسن خضري درسال 1342 درشهرستان اهر متولد شد و درسال1360 موفق به اخذ ديپلم در رشته رياضي و فيزيک گرديد.وي در اولين دوره کنکور بعد انقلاب فرهنگي در رشته علوم تجربي شرکت وعلي رغم توانايي براي قبولي در رشته هاي مقطع دکترا ،  از اولين رشته انتخابي خود ( اپتومتري ) قبول و درشهريور ماه سال 1366 با مدرک کارشناسي فارغ التحصيل گرديد. و افتخار دارد که با بيش از 24 سا ل سابقه در خدمت مردم مي باشد.

دلبستگي هاي من : زبان مادري ، اپتومتري ، کامپيوتر و اينترنت مي باشند.و بر اين اساس سايت شبکه اپتومتري ايران را درارديبهشت ماه سال 1383 با هدف اطلاع رساني در مورد چشم بينايي  طراحي وراه اندازي نمودم وسعي بر اين است تا در اين  سايت خبرها و همچنين مطالب جديد علمي را به اطلاع شما برسانم.
 
 خوشحال خواهم شد که از نظرات و راهنمايي هاي شما بهره مند شوم و در حد مطلوب آنها را منعکس نمايم. براي اين منظور کافي است به صفحه تماس با ما برويد و از آنجا بطور اتوماتيک مطالب خود را ارسال نماييد.

معرفی سايت

اهداف راه اندازي سايت شبکه اپتومتري ايران

اين سايت اطلاعات کاملي درمورد چشم وبينايي وتوانمنديهاي  اپتومتريست ها در جهت برآورده نمودن نيازهاي بينايي به شما ارائه مي دهد.معاينات منظم چشم ها درحفظ سلامت بينايي وداشتن بهترين ديد ممکن نقشي بس مهم دارد واپتومتريست ها بعنوان يک عضو برجسته تيم سلامت بينايي مي توانندشما را در رسيدن به اين مطلوب ياري  نمايند.
شما نيزبراي داشتن  بهترين ديد  ممکن، به اپتومتريست هاي محل زندگي خود مراجعه فرمائيد،آنها آماده پاسخگويي به نيازهاي بينايي شما هستند.بانک اطلاعات اپتومتريست هاي ايران شما را براي رسيدن به اين مهم ياري خواهد نمود.

معرفی اپتومتری

اپتومتري چيست و اپتومتريست كيست ؟

اپتومتريست يا ( بينايي سنج ) ‌کيست ؟


اپتومتري يا بينايي سنجي علم مراقبت هاي بينايي است و اپتومتريست يا بينايي سنج به کسي گفته مي شود که در رشته اپتومتري در دانشگاه تحصيل نموده و قادر است پس از معاينه و تشخيص به درمان اختلالات بينايي پرداخته و از طريق تجويز وسايل کمک بينايي مانند عينک ،‌ لنزهاي تماسي و انجام يکسري تمرينات  و ورزشهاي چشمي و دادن توصيه ها و دستورات بهداشتي لازم به کارايي بيشتر سيستم بينايي شما کمک نمايد علاوه بر اين اپتومتريست ها از چشم و ساختمانهاي ضميمه آن مانند سيستم اشکي و پلک ها معاينه بعمل مي آورند و  در صورت وجود هر گونه اختلال يا بيماري که نيازمند درمان طبي باشد بيماران را به ساير پزشکان ارجاع مي نمايند .

ادامه مطلب: معرفی اپتومتری

خدمات دفاترکاراپتومتری

انجمن علمي اپتومتري ايران

 

خدمات دفاتر کار اپتومتري

 

-      تجويز نمره عينک جهت رفع عيوب انکساري
-      بررسي و تجويز عينک به کمک داروهاي سيکلوپلژيک
-      تجويز لنز هاي تماسي (کنتاکت لنز)
-      بررسي نارسايي هاي بينايي بزرگسالان و کودکان

-      بررسي و تشخيص نارسايي ها و اختلالات ديد دوچشمي و درمان غير دارويي

-      انجام تست هاي تشخيصي بيماري هاي بخش قدامي چشم از قبيل گلوکوم، کاتاراکت و ...
-      تجويز وسايل کمک بينايي در افراد  low vision(کم بينا)
-      تشخيص اختلالات حرکتي چشم (انحرافات چشمي)

ادامه مطلب: خدمات دفاترکاراپتومتری